چرا HTML را یاد بگیریم؟


در ابتدا ، HTML با هدف تعریف ساختار اسناد مانند عناوین ، پاراگرافها ، لیست ها و موارد دیگر به منظور تسهیل اشتراک اطلاعات علمی بین محققان تهیه شده است. اکنون ، از HTML برای شکل دادن به صفحات وب به کمک برچسبهای مختلف موجود در زبان HTML ، استفاده گسترده ای شده است.

HTML برای دانشجویان ، متخصصان شاغل و حتی یک مهندس نرم افزار حرفه ای  که در زمینه توسعه وب کار می کند یک ضرورت است.

 

من برخی از مزایای اصلی یادگیری HTML را ذکر می کنم:

 

 1. ایجاد وب سایت : اگر HTML را به خوبی می شناسید می توانید یک وب سایت ایجاد کنید یا یک الگوی وب موجود را سفارشی سازی کنید.
 2. یک طراح وب شوید : اگر می خواهید  به عنوان یک طراح وب حرفه ای شروع به کار کنید ، یادگیری HTML و CSS یک مهارت ضروری است.
 3. درک وب : اگر می خواهید وب سایت خود را بهینه کرده و سرعت و کارایی آن را افزایش دهید ، خوب است که HTML را بدانید تا بهترین نتیجه را کسب کند.
 4. زبانهای دیگر را بیاموزید : هنگامی که پایه HTML را می فهمید ، دیگر فن آوری های مرتبط مانند جاوا اسکریپت ، php  قابل درک تر خواهند شد.

 

مواردی که HTML به کار شما می آید!


 HTML یکی از پرکاربردترین زبانها در وب است. من در اینجا قصد دارم تعداد کمی از موارد استفاده آن را لیست کنم:

 1. توسعه صفحات وب : HTML برای ایجاد صفحاتی که از طریق وب ارائه می شوند ، استفاده می شود. تقریباً هر صفحه وب دارای برچسب های html  است تا جزئیات آن را در مرورگر ارائه دهد.
 2. پیمایش اینترنتی : HTML برچسب هایی را ارائه می دهد که برای حرکت از یک صفحه به صفحه دیگر استفاده می شود و به شدت در پیمایش اینترنت مورد استفاده قرار می گیرد.
 3. واکنش گرایی رابط کاربری (Responsive UI) : صفحات HTML امروزه به خوبی به دلیل استراتژی طراحی واکنشگرا ، بر روی همه پلتفرمها مانند موبایل ، تب ، کامپیوتر های خانگی یا لپ تاپها  کار می کنند.
 4. صفحات HTML پشتیبانی آفلاین دارند و پس از بارگیری می توانید بدون نیاز به اینترنت به صورت آفلاین در دستگاه آ«ها را دوباره پیمایش کنید.
 5. توسعه بازی : HTML5 از پشتیبانی قوی برخوردار است و هم اکنون در عرصه توسعه بازی نیز مفید است.

 

پیش نیازها برای یادگیری HTML

 

 1.  دانش اولیه در مورد سیستم عامل Windows یا Linux داشته باشید ، علاوه بر این باید با آن آشنا باشید -
 2. قدرت کار با هر ویرایشگر متن مانند notepad, notepad++  یا وایرایشگرهای متن دیگر .
 3. نحوه ایجاد دایرکتوری ها و فایل ها بر روی رایانه خود را بدانید.
 4. نحوه حرکت از طریق فهرستهای مختلف.
 5. نحوه نوشتن محتوا در یک فایل و ذخیره آنها در رایانه.
 6. درک پسوندهای تصاویر در  قالب های مختلف مانند JPEG یا PNG.